0%

اسپیسر پلاستیکی بتن

اسپیسر پلاستیکی بتن

اسپیسر پلاستیکی بتن در موارد مختلفی کاربرد دارند که از جمله آن‌ها می توان به رعایت پوشش میلگرد ها در سازه هایی مثل دال ها و دیوار ها اشاره کرد از دیگر موارد مصرفی اسپیسر بتن، در ساختمان ها و پروژه هایی مثل سد سازی و تونل سازی است استفاده از اسپیسر پلاستیکی بتن درمشهد  نتیجه کار بسیار تأثیرگذار است به ‌طوری که در صورت استفاده هم کیفیت سازه و هم سرعت اجرا و انجام آن پروژه ساختمانی بالا خواهد بود.

گاهی وجود اسپیسر پلاستیکی بتن، سبب می شود تا فاصله میان دو میلگرد حفظ شود؛ از طرفی برای به وجود آوردن فاصله میان قالب بتن و خاموت از اسپیسر ها استفاده می گردد. در حالت کلی آن ها در مدل های مختلفی تولید می شوند که از هر کدام در موارد ویژه و خاصی استفاده می شود.

انواع اسپیسر

تولید شده با مواد اولیه درجه یک

 

double spacer

Double Spacer

HardFix

Hard Fix Spacer

max fix

Max Fix Spacer

mini fix

Mini Fix Spacer

flat bar

Flar Bar Spacer

round base

Round Spacer

side fix

Side Fix Spacer

flat fix

 Flat Fix Spacer

Cover bolt PVC

Cover Bolt PVC

stopin

Stopin

cage fix

Cage Fix Spacer

whell spacer

Wheel Spacer

چرا از اسپیسر‌ها استفاده می‌کنند؟

سازه‌های سنگین مانند فونداسیون و همچنین مقاطع بتنی حجیم، داراي بافت میلگردي پر حجم‌تر و سایز میلگردهاي ضخیم‌تر هستند. به این دلیل فشار وارده توسط آرماتورها در این‌گونه مقاطع، نسبت به سایر مقاطع مانند سقف‌ها و تیرها، به اسپیسر بیشتر است و باید اسپیسر مناسبی انتخاب شود تا توان لازم براي تحمل فشار وارده را دارا باشد.

مزایای اسپیسر پلاستیکی بتن

علی‌رغم تمامی نقاط ضعفی که در پاراگراف‌های بالا در خصوص این نوع از اسپیسرها عنوان شد، شاید برای بسیاری جای سؤال باشد که با این همه عیب و ایراد چرا استفاده از این نوع اسپیسر‌ها بسیار بیشتر از سایر انواع است. در زیر به چند مزیت بالقوه اسپیسرهای پلاستیکی بتن در مشهد اشاره کرده‌ایم. شاید پاسخ سؤال خود را پیدا کنید.

  • مهم‌ترین مزیت مربوط به اسپیسر‌های پلاستیکی بتن در مشهد که بسیاری را به استفاده از آن‌ها ترغیب می‌کند، مقرون به صرفه بودن آن‌ها است. به طوری که هزینه ساخت آن‌ها به مراتب از دیگر انواع اسپیسر‌ها کمتر است.
  • از طرفی هم پلاستیک از جمله موادی است که به راحتی شکل می‌گیرد، بنابراین امکان ساخت اسپیسرهایی با اشکال مختلف به وجود آمده است.
  • نکته دیگری هم در خصوص استفاده از اسپیسرهای پلاستیکی بتن در مشهد این است که کار با این نوع از اسپیسرها با توجه به وزن کمی که دارند بسیار ساده و سریع است.